A sífutópályán a férfiak döntője gyorsan kétesélyessé vált, miután a táv közepénél hárman is nagyot buktak, a nagy csata viszont elmaradt, miután az egész nap kirobbanó erőben síelő norvég Ola Vigen Hattestad simán maga mögé utasította a svéd Teodor Petersont. A finálé legszerencsésebbje a szintén svéd Emil Jönsson volt, aki egy hiba után korán leszakadt öt riválisáról, ám a bukássorozat adta esélyével élni tudott, s harmadikként ért célba. A selejtezőben Szabó Milán bukott is, de így is meg tudta előzni 13 vetélytársát.
A női finálét végig uralni tudta a norvég Maiken Caspersen Fallan, és biztosan nyert. Igazi nagy csata az ezüstéremért alakult ki, s ebből a szintén norvég Ingvild Flugstad Östberg jött ki jobban, miután 2 századmásodperccel meg tudta előzni a szlovén Vesna Fabjant.
A gyorskorcsolyázók arénájában - ahogy várható volt - megtört a három napja tartó holland egyeduralom, miután a női címvédő dél-koreai Li Szang Hva szenzációs teljesítménnyel, új olimpiai rekordokat felállítva nyerte meg a női 500 métert.
A szánkósoknál már a hétfői első két csúszás után szinte biztosra vehető volt a háromszoros világbajnok német Natalie Geisenberger sikere, így keddre annyi kérdés maradt, hogy mennyivel előzi meg riválisait. A 27 éves szánkós végül az elmúlt 50 év legbiztosabb győzelmét aratta, miután a négy futam alapján 1.139 másodperccel volt gyorsabb címvédő honfitársánál, Tatjana Hüfnernél.
A női síugrás most debütált a játékokon, s kifejezetten izgalmas versenyt láthatott a közönség. A szoros csatából a 22 éves német Carina Vogt került ki győztesen, minimális előnnyel megelőzve az osztrák Daniela Iraschko-Stolzot.
A sílövők üldözéses számában Darja Domracseva imponáló versenyzése révén megszületett a téli olimpiák történetének első női fehérorosz aranyérme, a Iouri Podladtchikov győzelmével záruló férfi hódeszkások félcső viadalában pedig a szocsi játékok második svájci sikere.
Az éremtáblázat állása:
arany ezüst bronz
Norvégia 4 3 4
Kanada 4 3 2
Németország 4 1 -
Hollandia 3 2 3
Egyesült Államok 2 1 4
Svájc 2 - -
Oroszország 1 3 3
Ausztria 1 3 -
Franciaország 1 - 2
Fehéroroszország 1 - -
Koreai Köztársaság 1 - -
Lengyelország 1 - -
Szlovákia 1 - -
Svédország - 3 1
Csehország - 2 1
Szlovénia - 1 2
Japán - 1 1
Olaszország - 1 1
Kína - 1 -
Finnország - 1 -
Nagy-Britannia - - 1
Ukrajna - - 1